peja / pih

PIH

PIH znany również jako PeIHa lub PiH, to pseudonim artystyczny Adama Piechockiego. Jest on jednym z najpopularniejszych raperów w Polsce. Adam Piechocki urodził się w 1977 roku w Białymstoku. Ten młody i wykształcony człowiek może być autorytetem dla wielu osób. W 2002 roku udało mu się ukończyć studia prawnicze na uniwersytecie w rodzinnym mieście. Jego kariera rozpoczęła się w 2000 roku, kiedy to wspólnie z Tymim udało mu się wydać płytę pt.: "Wielka Niewiadoma". Tych dwóch raperów występujących pod nazwą JedenSiedem udzielało się często gościnnie w wielu nagraniach. Tworzyli m.in. z Onarem, Liroyem, Paktofoniką. Zespół w tym składzie występował przez rok. W 2001 rozpadł się, a PIH rozpoczął karierę solową.

Zapowiedzią pierwszego solowego albumu PIHa był singiel "Nie Ma Miejsca Jak Dom" wydany w 2002 roku. W tym samym roku na rynku pojawiła się płyta "Boisz się alarmów". Rok później PIH wspólnie z Chadą stworzyli projekt pt.: "O Nas, dla Was". Rok później tych dwóch artystów wykonało fenomenalny cover piosenki Oddziału Zamkniętego "Obudź się". Dzięki temu raperzy dotarli do szerszego grona publiczności i zyskali uznanie wśród krytyków. Wyróżnieniem dla nich stało się zaproszenie do programu "Muzyka łączy pokolenia". W tym samym roku PIH wydał swój kolejny solowy album - "Krew, Pot i Łzy".

Kolejnym etapem w karierze Adama Piechockiego stało się założenie wraz z Pyskatym składu Skazani na Sukcezz. Wspólnie wydali oni w 2006 roku płytę "Na Linii Ognia". Zapowiedzią kolejnego solowego krążka PIHa był singiel "Ulice Bez Jutra Czarny Kruk" - 2007 rok. W 2008 roku wydany został dotychczas ostatni album PIHa - "Kwiaty Zła". Na 2010 roku PIH planuje koleją płytę.


Polityka Prywatnosci | PIH