peja / duże pe

Duże Pe

Duże Pe to pseudonim artystyczny polskiego rapera Marcina Matuszewskiego. Urodził się on 09.07.1981 roku w Warszawie. Jako 15-sto latek, w 1996 roku rozpoczął swoją działalność muzyczną. Wraz z grupą przyjaciół stworzył TOA Skład. Jednak dopiero cztery lata później miał okazję zaprezentować się szerokiej publiczności. W jednym z klubów w Warszawie odbywała się impreza, tzw. wolny mikrofon. Marcin Matuszewski wywarł na widzach ogromne wrażenie. Tam też poznał DJ-a Spoxa, z którym założył klika miesięcy później zespół Cisza&Spokój.

Kariera muzyka rozwijała się. Dużo koncertował zarówno solo, jak i z założonym zespołem Cisz&Spokój. Debiutancki singiel tej grupy został wydany w 2002 roku i nosił nazwę "Para z zielonej herbaty". Na pełny krążek fani musieli poczekać do 2006 roku. Przez następne lata Duże Pe nagrywał z wieloma wykonawcami. Za każdym razem tworzona przez niego muzyka okazywała się strzałem w dziesiątkę.

Duże Pe nie ograniczył swoich horyzontów muzycznych tylko do wykonywania muzyki hiphopowej. Przez cały czas starał się brać udział w różnorodnych projektach. Współpracował m.in. z Orkiestrą TransTechnologiczną Wojciecha Konikiewicza, z którą wykonywał utwory jazzowe, a także z Grzegorzem Turnauem.

Dyskografia:

Cisza&Spokój
2006 - Cisza&Spokój
2009 - TBA

Banda Tre
2005 - Banda Tre

Masala
2007 - Obywatele IV Świata
2008 - Cały ten świat

Cinq G
2004 - P.I.Ę.Ć.G.I.E Panama
2006 - Fogga Ragga
2007 - Juma

Duże Pe+ DJ Spox+ IGS
2004 - Sinus

Polityka Prywatnosci | Duże Pe