peja / onar

Onar

 

Onar, właściwie Marcin Donesz urodził się w 1981 roku. Polski raper pojawił się na scenie muzycznej razem z zespołem TJK na początku lat 90 – tych. Grupa szybko jednak się rozpadła Stąd Onar wraz z Pezetem założył Płomień 81. Współpraca zaowocowała dwoma krążkami. Następnie Onar pracował z producentem O$ką, z którym jako duet wydał także 2 płyty.

Debiutancki album Na zawsze będzie płonął wydano w 1998 roku. W 2000 roku ukazała się płyta Nasze Dni. Wspólnie z Ośką Onar nagrał Superelax i Wszystko co mogę mieć.

Solowy krążek artysty pojawił się na sklepowych półkach w 2004 roku. Album Osobiście. promowały kawałek Weź to poczuj. Utwór powstał przy udziale Lerka i szybko stał się hitem.

W 2005 roku pojawił się kolejny krążek grupy Płomień 81 Historie z sąsiedztwa. Utwór Co jest feat. Nowator zapoczątkował wojnę na słowa między Onarem a Tede. Odpowiedzią warszawskiego rapera był kawałek Telefon i diss Zamknij Pysk.

Na odpowedz Tudnio czekał do 1 października 2007 roku. Wówczas ukazał się kolejna płyta Onara Pod prąd. Na krążku znalazł się diss Śliski parkiet. Kolejnym etapy w konflikcie hip-hopowców to album Tedego DJ BUHH - Hałas: vol IV - Pi****le Was, gdzie znalazł sie kawałek podsumuwujący cały „wojnę” - Olej Onara.Polityka Prywatnosci | Onar