peja / molesta ewenement

Molesta EwenementMolesta Ewenement to polska grupa hip-hopowa. Pierwszą nazwą zespołu była Mistic Molesta. Formacje założyli Piotr Więcławski i Paweł Włodkowski w 1994 w Warszawie.
Debiutancka płyta Molesty ukazała się w 1998 roku. Na krążku „Skandal” znalazł się utwór Osiedlowe akcje. Rok później do składu dołączył Władysław Peloński (pseud. Pele). W tym samy roku do sprzedaży trafił drugi album pt. Ewenement.

Kolejną płytę formacja nagrała wspólnie z Robertem Kwiatkowskim (pseud. Wilku). Krążek „Taka płyta...” pojawił się na sklepowych półkach w 2000 roku. Tego samego roku z inicjatywy zespołu powstała wytwórnia płytowa pod nazwą Baza Lebel.

23 października 2006 roku grupa wydała album pt. Nigdy Nie Mów Nigdy. Krążek promował utwór – Powrót, do którego nakręcono teledysk. Na płycie gościnnie wystąpili m.in. Jamal, Eldoka, Pjus, Socha i Setka. W listopadzie 2007 roku zaskakująca wiadomość dotarła do fanów zespołu. Podczas wspólnego koncertu Molesty, Hemp Gru i Firmy, Wilku ogłosił, że odchodzi z Molesty na czas nieokreślony.

Skład:

Vienio – Piotr Więcławski
Włodi – Paweł Włodkowski
Pelson – Władysław Peloński
Polityka Prywatnosci | Molesta Ewenement