peja / liroy

Liroy

 

Liroy czyli Piotr Marzec urodził się 12 lipca 1971 w Busku Zdroju. Jeden z największych polskich hiphopowców lat 90-tych. Liroy uznawany jest za prekursora rapu na polskiej scenie muzycznej. Jego największy hit Scyzoryk przyniósł mu ogromną sławę. Kojarzony jest z Kielcami, gdzie się wychował, o czym często wspominał w swych utworach. W swym dorobku artystycznym posiada statuetki Fryderyków w kategoriach “muzyka alternatywna” i “muzyka taneczna”.

Liroy prowadził otwartą wojnę na słowa z Peją i Nagłym Atakiem Spawacza. W 1995 roku NAS i Rychu nagrali ostry diss ,,Antyliroy". Utwór obrażał nie tylko samego Liroya, ale również jego rodzinę i miejsce gdzie się wychował – Kielce.

Liroy odpowiedział utworem ,,Bafangoo" (To dla ciebie leszczu). Raper zarzucił NAS zazdrość. Wyraził także, że wszelkie kierowane do niego groźby nie robią na nim żądnego wrażenia.

Kolejny atak pojawił się na płycie ,,Odyseja 2001". NAS obraża Liroya w kawałku ,,Antyliroy 2". Reakcja kielcekiego rapera był utwór ,,Liroy był, Liroy jest i Liroy k***a będzie". Rewanżu od NAS nie było. Tym razem to Peja wypuścił utwór, gdzie słownie zaatakował Liroya - ,,Modus Operandi" (Sposób działania). By zakończyć zaczepki, Liroy nagrał kawałek ,,Kołysanka dla przyjaciół", w którym zagroził Pei i NAS, ze nie zmierza podporządkowywać się ich regułom. Aktualnie beef się skończył a Peja i Liroy dobrze się dogadują.
Polityka Prywatnosci | Liroy