peja / o.s.t.r.

O.S.T.R.


O.S.T.R., czyli Adam Ostrowski urodził się 15 maja 1980 roku w Łodzi. Znany polski producent muzyczny, kompozytor, skrzypek i raper. Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie skrzypiec. Karierę rozpoczął w 1993 roku.

O.S.T.R. Jest współzałożycielem formacji BDC, którą później przekształcono w grupę LWC. Zespół ostatecznie rozpadł się w 1999 roku. Debiutancka płyta - „Masz to jak w banku” trafiła do sprzedaży w 2001 roku. Kolejny album  „Tabasko” był nominowany do Fryderyka w kategorii "Album Roku – Hip-Hop".

Raper nagrywał również m.in. z TeDe, Vienio i Pele, Fu, PeZetem, Sistars. W 2005 roku wspólnie z Emade wydał album Szum rodzi hałas. W swych utworach  O.S.T.R. porusza tematy polityczne oraz społeczne. W 2006 roku raper spróbował swych sił w aktorstwie. Zagrał epizod w filmie Sławomira Fabickiego „Z odzysku”.

24 lutego 2006 roku na półkach sklepowych pojawił się płyta ”7”. Na krążku znalazły się utwory:  "O robieniu bitów" i "Więcej decybeli by zagłuszyć", do których nakręcono teledyski.  Drugi klim otrzymał nominacje do nagrody stacji muzycznej MTV w kategorii "Najlepszy Polski Teledysk".

Szósty już album O.S.T.R. Wydał 23 lutego 2007 roku. Na płycie HollyŁódź gościnnie wystąpili Dan Fresh (Skill Mega), Dirty Diggers, Afront, Kochan, Zeus, Modry, Zorak. Krążek sprzedał się w nakładzie 15 000, zyskując tym samym status złotej płyty. Ostatnim albumem wydanym przez rapera jest „Ja tu tylko sprzątam”.
Polityka Prywatnosci | O.S.T.R.